Як виміряти ніжку ?

Що важливо розуміти ?

Головна функція ортопедичного взуття – турбота про здоров'я ніг: великих та маленьких, дитячих та дорослих, здорових та потребують лікування. Щоб ортопедичне взуття виконувало ці завдання, найважливішою умовою є правильно підібраний розмір. Дуже важливо, щоб супінатор «став на своє місце», задник був комфортний у носінні, а взуття в цілому не було тісним, але водночас і не надто вільним.

Більшість ортопедів сходяться на думці, що ортопедичне взуття, а особливо дитяче ортопедичне взуття, найкраще підбирати точно за розміром ноги. Але, на жаль, далеко не завжди це вдається з об'єктивних причин. У зв'язку з цим максимально допустимою нормою запасу для ортопедичного взуття для дітей вважається – 1 см, оптимальною – 0,5 см.

Важливо розуміти, що кожен виробник має власну розмірну сітку, яка часто не збігається з іншими. Більш того, різні моделі одного і того ж виробника також можуть відрізнятися за цією ознакою. Тобто той самий розмір ортопедичного взуття матиме різну довжину підошви в різних моделях і в різних виробників.

В інтернет-магазині «Башмачок» ми намагаємося в кожному описі додавати максимально точні розмірні сітки за кожною моделлю взуття.

Для того, щоб правильно підібрати ортопедичне взуття, дуже важливо визначити розмір.

Як виміряти ?

Ось простий спосіб це зробити :

 • Поставте ніжку дитини на чистий аркуш паперу. Маля має саме стояти на аркуші всією стопою (якщо ви зробите завмер, коли дитина лежить або сидить, то дані будуть не правильні).
 • Поставте олівець вертикально (рівно, не під нахилом) і окресліть ступню.
 • Так само змалюйте і другу ногу. Це важливо, оскільки різна довжина правої та лівої стоп – досить поширене явище.  
 • Виміряйте довжину цих двох малюнків у сантиметрах: від п'яти до кінчика великого пальця.
 • З двох чисел, що визначають довжину, виберіть більше. Це буде потрібний вам розмір.

Як правильно підібрати взуття ?

 • Вибір правильного взуття для дитини – це дуже відповідальне завдання, оскільки від цього нерідко залежить майбутнє здоров'я рідної людини. Його ніжка росте дуже швидко - на 2-3 розміри в дошкільний період і на 1-2 розміри в шкільному віці. Тому не забувайте кожні 2-3 місяці вимірювати ніжку, щоб простежити за тим, щоб взуття було дитині вчасно. Ортопеди не радять покладатися на відповіді малюка на запитання, чи не тиснуть черевики, тому що до п'яти років стопа захищена жировою подушечкою і малюк просто не відчуває болю, в той час як його кістки можуть деформуватися.

При виборі ортопедичного взуття слід покладатися такі характеристики:

 • Як доросле так і дитяче ортопедичне взуття повинне бути пошито з натуральної шкіри.
  Вона розтяжна, пластична, забезпечує доступ повітря та випаровування вологи. Внутрішні поверхні взуття теж мають бути виготовлені із натуральних матеріалів. Взуття зі шкірозамінника не підходить - воно дає усадку, так що до кінця дня, особливо після дощу та ходьби по калюжах, стопа дитини може виявитися щільно стисненою.

 • В ортопедичному взутті для дітей обов'язково має бути каблучок .
  Він необхідний правильного формування ноги. При невеликому підйомі п'яти вага тіла більш рівномірно розподіляється по стопі. Дитина не човгає, добре тримає рівновагу і не сутулиться. Якщо ви вибираєте перше взуття для вашого малюка, то каблучок повинен бути всього півсантиметра, для старших дітей – півтора сантиметра, для підлітків – не більше 4 см.

 • Сандалики обов'язково мають бути із закритою п'ятою.
  Інакше при бігу п'ята дитина крутиться з боку в бік і розхитуватиметься. Це загрожує деформацією стопи .

 • Шкарпетка не повинна стискати пальчики, але й не бути надто просторою.

 • При виборі взуття добре розгляньте підошву.
  Вона має бути щільною, цільною, повторювати форму ноги, добре згинатися, але при цьому не бути надто м'якою.

І ще такий нюанс - ортопеди не рекомендують одягати взуття, яке дісталося дитині «у спадок». Розношені черевики не щільно фіксуватимуть ногу в правильному положенні, а якщо у попереднього власника була деформація стопи, то взуття намагатиметься передати їх Вашій дитині .

«Башмачок» поділяє з Вами відповідальність за здоров'я Ваших ніжок .
Наше взуття відповідає всім ортопедичним вимогам та єдине в Україні має сертифікацію Міністерства охорони здоров'я України.

Нехай Ваші ніжки будуть здоровими!

Корисні статті:

Ігрова зарядка для профілактики та лікування плоскостопості для дітей та дорослих.

Як вибрати ортопедичні босоніжки для лікування плосковальгусної деформації стоп ?

Плоскостопість та ортопедична взуття: повна збірка питань та відповідей

Кеди, Венси, сліпони - чи можуть бути корисними ?