Якісне взуття – здорові ніжки

 (2)    0

Статьи

Щоб у дитини були здорові ніжки, а завдяки цьому і правильна хода, і гарна постава (рос. – осанка), важливе значення має правильно підібране взуття.

У ранньому віці в дітей є схильність до плоскостопості, тому що м\'язи склепіння стопи в немовлят ще не розвинені. Найактивніше м\'язи склепіння стопи формуються, коли малюк починає ходити, бо кожен крок – це робота м\'язів. Але не слід квапити розвиток дитини, хай вона сама відчує час переходу від однієї позиції до іншої (від лежання на животику до сидіння, повзання, ходіння). Не треба передчасно заставляти її ходити – це може призвести до дефекту стопи. Коли дитина вже самостійно стоїть, треба потурбуватися, щоб вона не стояла на м\'якій поверхні, в яку ноги вгрузають, а м\'язи при цьому не працюють.

Уважно спостерігаючи за розвитком ніжок у дитини і обов\'язково оглядаючи її взуття, можна виявити ознаки плоскостопості: скривлені задники або стоптані підошви з внутрішнього боку. Причини її розвитку бувають різні: неправильна хода (щоб утримати рівновагу, малюк іде, широко розставляючи ніжки, внаслідок чого основне навантаження припадає на внутрішню частину стопи), погано підібране взуття (тісне, вузьке, завелике, від чого скривлюється стопа), надмірні фізичні навантаження (підняття важких предметів, трудні вправи на заняттях гімнастикою чи в танцювальних гуртках) та ін.

Лікувати плоскостопість важче, ніж її попередити. Тому надається важливе значення профілактиці цього захворювання. Дитина має вести активний спосіб життя: багато гуляти, бігати, стрибати, плавати; отримувати профілактично-лікувальний масаж ніжок; під час заняття фізкультурою виконувати спеціальні вправи, направлені на зміцнення м\'язів стопи. Якщо вдома підлога вкрита лінолеумом або паркетом, дитині краще надіти шкарпетки з прогумованою підошвою, щоб вона впевненіше ходила і не посковзнулася. Також для малюка є важливою ходьба босоніж. Влітку добре було б побігати так по травичці, по піску, по камінчиках; в холодну пору року вдома можна влаштувати штучний басейн з галькою: на дно великого таза насипати дрібної гладенької гальки і налити теплої води, щоб вона закривала щиколотки. Малюк залюбки бігатиме і хлюпатиметься в такому «басейні». Добре було б використовувати і масажні килимки.

Серед дорослих часто трапляються дефекти стопи внаслідок використання погано підібраного взуття в дитинстві. Тому так важливо, щоб батьки були уважні під час вибору взуття для свого малюка.

Перш за все, потрібно підбирати якісне взуття, яке б відповідало анатомічній будові стоп дитини, не натирало ніжок, не деформувало і не гальмувало їх розвиток, а також пропускало повітря. Воно має відповідати порі року і розміру ноги. Черевички повинні мати грубу еластичну підошву, широкий каблук, що складає 1/3 всієї підошви, доволі вузьку задню частину і широкий перед. Коли передня частина черевичка широка, тоді пальчикам зручно, і м\'язи стопи вільно розвиваються. Звужене спереду взуття, в якому малюк ходить тривалий час, призводить до незворотних змін стопи. Задник має бути твердим і високим (закривати кісточку). Це попередить скривлення п\'ятки, і малюк ставитиме ніжку рівно. Взуття дитини не повинно бути довшим, ніж на 1 см за розмір стопи і на 0,5 см ширше. Краще вибирати взуття на шнурках або з міцними застібками: завдяки їм черевички надійно фіксуватимуться і добре прилягатимуть, що запобігатиме викривленню стопи.

Взуття, що дісталося від старших дітей, може нашкодити, адже воно вже «пристосувалося» до форми ноги власника і до його ходи. Вдома чи в дитячому садочку дитина не повинна ходити в розтоптаних шльопанцях, бо в них нога не фіксується. Краще купити взуття з масажною чи ортопедичною устілкою, яка діятиме на рецептори підошви, надійно зміцнюючи склепіння стоп.

Пам\'ятайте: для людини дуже важливо, щоб стопа була правильної форми і нормально функціонувала, від цього залежить і правильна хода, і гарна постава. Тож докладіть усіх зусиль, щоб ваша дитина росла здоровою і красивою.

Рекомендації Башмачка

Ми рекомендуємо носити ортопедичне взуття не тільки з лікувальною метою, але й для профілактики. Для цього, купуючи ортопедичне взуття, необхідно звертати увагу на опис. В ортопедичному профілактичному взутті обов’язково буде примітка: «профілактичне» чи «лікувально-профілактичне». Якщо дитині потрібне лікувальне взуття, підбирайте його тільки за встановленим діагнозом і рекомендацією лікаря-ортопеда.

У нашому інтернет-магазині є такі моделі профілактичного взуття, що підійдуть для користування і влітку на вулиці, й для дитячого садка в холодну пору року: Т-72Т-62.

Також ми можемо запропонувати кілька видів масажних килимків для профілактики і лікування проблемних стоп дітей.

 (2)    0

 • Ортопедические босоножки Алиса р. 31-36 для девочек, розовый нубук
  Ортопедические босоножки Алиса р. 31-36 для девочек, розовый нубук

  Размеры: 31-36 (европейский). Параметры модели: Как правильно измерить ножку смотрите здесь: Как измерить ножку?

 • Детские ортопедические босоножки Т-62
  Детские ортопедические босоножки Т-62

  Ортопедические босоножки на липучках. Подходят как для профилактики болезней детских стоп, так и для их лечения. Размеры: 14-20 (см) Параметры модели (маломерят): Как правильно измерить ножку смотрите здесь: Как измерить ножку?

 • Детские ортопедические босоножки О-111
  Детские ортопедические босоножки О-111

  Размеры: 12-15,5, 23-25 (в см) Обратите внимание, цена меняется от размера. Сняты с производства! Аналоги: Ортопедические босоножки 111 Baby Light (12-16,5 см) Ортопедические босоножки 111 Light Active (14,5-25 см) Как правильно измерить ножку смотрите здесь: Как измерить ножку?

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Коментарии
Captcha